ŞEDINŢA EXTRAORDINARĂ A CONSILIULUI LOCAL AL MUNICIPIULUI LUGOJ
Joi, 11 ianuarie 2018, de la orele 14.00, în Sala de Consiliu a Primăriei Municipiului Lugoj se va desfăşura şedinţa extraordinară a Consiliului Local Municipal Lugoj.

Pe ordinea de zi a şedinţei sunt înscrise următoarele proiecte de hotărâri:

1. Numirea unor membri în Consiliul de Administraţie al S.C. ,,Meridian 22” S.A. Lugoj. Iniţiator: Primarul Municipiului Lugoj;

2. Aprobarea acoperirii definitive a deficitului secțiunii de dezvoltare, pentru anul 2017, în sumă de 9.006.017,14 lei din excedentul anului 2016. Iniţiator: Primarul Municipiului Lugoj;

3. Aprobarea utilizării excedentului bugetar al anului 2017. Iniţiator: Primarul Municipiului Lugoj;

4. Solicitarea către Guvernul României de emitere a unei hotărâri pentru transmiterea din domeniul public al Statului Român și din administrarea Ministerului Apărării Naționale în domeniul public al Municipiului Lugoj, județul Timiș a unei părți din imobilul 1252 situat în municipiul Lugoj, str. Timișorii nr. 124. Iniţiator: Primarul Municipiului Lugoj.