A încetat din viață consilierul local independent Marius Martinescu, fost primar al municipiului Lugoj
În după-amiaza zilei de vineri, 31 august 2018, a încetat din viață consilierul local independent ing. Marius Martinescu, fost primar al municipiului Lugoj. Tristul eveniment s-a petrecut în timp ce acesta se afla internat la un spital din Cluj, pentru a fi supus unei intervenții chirurgicale.

Ing. Marius Martinescu a fost, timp de trei mandate, în perioada 1996-2008, primar al municipiului Lugoj.

În anul 2008 a fost numit în funcţia de secretar de stat în cadrul Ministerului Administraţiei şi Internelor, unde și-a desfășurat activitatea aproape doi ani.

În anul 2012 a obținut un mandat de consilier județean, iar în anul 2016 a fost ales consilier independent în Consiliul Local Lugoj.

În ciuda bolii necruțătoare, ing. Marius Martinescu a fost preocupat până în ultimul timp de problemele de dezvoltare a orașului și comunității lugojene.

Dumnezeu să-l odihnească în pace!