Anunț mediu
MUNICIPIUL LUGOJ anunţă publicul interesat asupra deciziei etapei de încadrare de către APM Timiş, de a nu se efectua evaluarea impactului asupra mediului şi evaluarea adecvată în cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul ”Realizare drum acces str. C. Brediceanu, nr.17, jud. Timiș”.

Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM Timiş, Timişoara, B-dul. Liviu Rebreanu, nr. 18-18A, luni-joi între orele 08ºº-16³º, vineri între orele 08º-14ºº, precum şi la următoarea adresă de internet www.apmtm.anpm.ro – Secţiunea acorduri de mediu.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 zile de la data publicării prezentului anunţ, până la data de 02.10.2018.