Se deschide Orăşelul Copiilor
Primăria Municipiului Lugoj, prin Serviciul Administrarea și ntreținerea Domeniului Public a efectuat n ultima perioadă pregătirile pentru a putea oferi copiilor posibilitatea de a petrece timpul liber la cele două Orăşele ale Copiilor din municipiu.

Astăzi, 19 aprilie, dacă vremea va fi favorabilă se deschide Orășelul Copiilor situat n parcul George Enescu. Copiii sunt aşteptaţi să se bucure de locul de joacă de luni pana vineri ntre orele 16.00 şi 21.00, iar smbăta si duminica ntre orele 11.00 şi 21.00, cu excepţia zilelor cnd vremea este nefavorabilă.

Luni, 25 aprilie 2016, la ora 16.00 se va deschide și cel de-al doilea Orăşel al Copiilor, care este amenajat n spațiul fostei grădini de vară Concordia și care va funcționa după același program.

n cele două spații de joacă sunt amplasate jocuri gonflabile moderne care respectă ultimele standarde de siguranţă n domeniu.