Casa de Cultură

Anunţ vizare autorizaţie agenţi economici
Primăria Municipiului Lugoj informează agenţii economici care desfăşoară la punctele de lucru situate n Municipiul Lugoj, exerciţii comerciale, n conformitate cu Legea 650/2002, că pnă la data de 31.03.2016, se vizează toate acordurile de funcţionare eliberate anterior. Pentru vizare se vor prezenta următoarele documente conform HCL nr. 128 din 28.12.2015:

• Certificat de nmatriculare;
  • Act constitutiv (Statut);
  • Certificat constatator pentru sediu şi punct de lucru;
  • Extras C.F. din care să rezulte că destinaţia spaţiului corespunde cu activitatea propusă;
  • Actul deţinerii legale a spaţiului;
  • Document eliberat de ISU privind securitatea la incendiu Autorizaţie conform H.G. nr. 1739/2006 pentru aprobarea categoriilor de construcţii si amenajări care se supun avizarii şi/sau autorizarii privind securitatea la incendiu, modifică, sau negaţie;
  • Planul de situaţie cu ncadrarea n zonă a imobilului n care se desfăşoară exerciţiul comercial;
  • Declaraţie pe proprie răspundere conform Legii nr. 359/2004 privind simplificarea formalitatilor la nregistrarea n registrul comertului a persoanelor fizice, asociaţiilor familiale şi persoanelor juridice, nregistrarea fiscală a acestora, precum şi la autorizarea funcţionării persoanelor juridice, modificată şi completată.

Termenul de vizare a acordurilor de funcţionare este 31.03.2016.

Nevizarea acordurilor de funcţionare se sancţionează cu amendă şi suspendarea activităţii.

n cazul n care unitatea a fost nchisă, se vor aduce acte din care să rezulte acest lucru.