Casa de Cultură

Invitaţie la petrecerea Revelionului n aer Liber
Primăria Municipiului Lugoj mpreună cu Casa de Cultură a Municipiului invită toţi lugojenii care doresc să treacă n noul an ntr-o atmosferă de muzică şi voie bună să petreacă Revelionul n aer liber. Evenimentul va avea loc n Piaţa Victoriei, n faţa clădirii Primăriei. Pentru ca n anii trecuți minispectacolul oferit lugojenilor la cumpăna dintre ani s-a bucurat de succes, organizatorii speră ca și ediția din acest an sa fie una reușita.

Trupa Cezar Costescu Fusion Band este o prezenţă binecunoscută publicului lugojean liderul acesteia avnd o bogată și ndelungată activitate muzicală.

Trupa Creedence Clearwater Reborn interpretează coveruri ale legendarei Creedence Clearwater Revival. Liderul trupei, Miklos Jurisits ne-a declarat: Am ales trupa Creedence Clearwater Revival deoarece muzica lor nveselește publicul și l face să danseze, dar, binențeles, suntem și fani ai formației. i așteptăm cu drag pe lugojeni la concert, să pășim n noul an mpreună pe muzica noastră