Casa de Cultură

Eliberarea paşapoartelor electronice la punctul mobil din Lugoj, tot mai eficientă

n baza Protocolului de colaborare ncheiat n anul 2013 ntre Instituţia Prefectului Judeţul Timiş şi Primăria Municipiului Lugoj, Serviciul Public Comunitar pentru Eliberarea şi Evidenţa Paşapoartelor Simple Timiş a desfăşurat și n anul 2015 activităţi de preluare şi eliberare a paşapoartelor electronice n municipiul Lugoj, str. Bucegi, nr. 21. n cursul anului 2015 au fost preluate 1.066 cereri pentru eliberarea unui paşaport electronic şi au fost eliberate un număr de 1.026 paşapoarte electronice.

n data 14 ianuarie 2016 Instituţia Prefectului, Judeţul Timiş a adresat municipalităţii lugojene o scrisoare de mulţumire pentru că a oferit condiții decente de lucru pentru angajați și pentru cetățeni și a asigurat carburantul necesar deplasării angajaților. Cu acest prilej a reafirmat intenţia de continuare a activităţii şi de colaborare cu autorităţile locale din municipiul Lugoj pentru a veni n ntmpinarea cetățenilor astfel nct aceștia să nu fie nevoiți să se deplaseze la municipiul Lugoj, str. Bucegi, nr. 21. n cursul anului 2015 au fost preluate 1.066 cereri pentru eliberarea unui paşaport electronic şi au fost eliberate un număr de 1.026 paşapoarte electronice.

n data 14 ianuarie 2016 Instituţia Prefectului, Judeţul Timiş a adresat municipalităţii lugojene o scrisoare de mulţumire pentru că a oferit condiții decente de lucru pentru angajați și pentru cetățeni și a asigurat carburantul necesar deplasării angajaților. Cu acest prilej a reafirmat intenţia de continuare a activităţii şi de colaborare cu autorităţile locale din municipiul Lugoj pentru a veni n ntmpinarea cetățenilor astfel nct aceștia să nu fie nevoiți să se deplaseze la Timișoara pentru aceste servicii.