Casa de Cultură

Dezbatere publică
Primarul Municipiului Lugoj, ing. Francisc Constantin Boldea, intenţionează să organizeze n data de 22.02.2016 ncepnd cu orele 1300, la sediul Primăriei Municipiului Lugoj, P-ţa Victoriei nr. 4, n Sala de Consiliu, o dezbatere publică cu următoarele teme:

1. Acordarea unor facilităţi fiscale pentru majorările de ntrziere aferente impozitelor și taxelor locale restante.
  2. Aprobarea Procedurii pentru documentele justificative necesare pentru acordarea scutirilor la plata impozitului/taxei pe clădiri și teren.
  3. Aprobarea nţelegerii de Cooperare ntre Municipiul Lugoj, judeţul Timiş, Romnia şi oraşul Veliko Gradiste din Republica Serbia.
  4. Aprobarea agendei acţiunilor sportive pe anul 2016, propuse pentru a fi cofinanţate din bugetul local Capitolul 67.02 Cultură, recreere şi religie, Subcapitolul 05.01 Acţiuni sportive.
    1. La dezbaterea publică sunt invitaţi să participe cetăţenii municipiului, presa locală, precum şi orice persoană interesată.