Relații cu publicul

Despre oraș

Alte informații

Propunere pentru sens unic pe strada Anișoara Odeanu
  În vederea fluidizării circulației în zona centrală a orașului, Primarul Municipiului Lugoj, prof. ing. Francisc Boldea, va propune Comisiei de Circulație realizarea unui sens unic pe str. Anișoara Odeanu, dinspre strada Traian Grozavescu spre strada Bucegi. Comisia se va întruni joi, 30 ianuarie 2020, la ora 10.00. „În ultimul timp a crescut foarte mult numărul autovehiculelor în municipiul Lugoj, astfel că, din cauza mașinilor parcate pe ambele părți ale carosabilului, circulația se desfășoară foarte anevoios. Prin propunerea de a realiza acest sens unic pe strada Anișoara Odeanu, vom reuși să avem o circulație fluentă a autovehiculelor în zona străzilor Cernei - Al. Mocioni – Traian Grozavescu – Anișoara Odeanu – Bucegi. Pentru că și pe alte străzi din municipiu circulația se desfășoară cu dificultate din același motiv, urmează să analizăm situația și să propunem și alte sensuri unice unde se impune, pentru a fluidiza circulația De asemenea așteptăm și alte propuneri din partea cetățenilor, pe adresa Primăriei Municipiului Lugoj, până în data de 30 ianuarie.” a declarat șeful executivului lugojean.

20.01.2020

Ultimele zece știri: