Casa de Cultură

Comunicat de presă - Ștrandul municipal

  Invităm toți lugojenii la Ștrandul Municipal să se bucure de zilele frumoase și senine, cu temperaturi de 28-32 grade Celsius.

  Veți putea profita acum și de bazinul de sărituri, precum și de bazinul jacuzi nr. 1, care au fost repuse în funcțiune.

  În cursul acestei zilei o echipa de peste 20 de inspectori de la DSP, ISU Banat, Poliție, Jandarmerie și Poliția Economică a efectuat un control pe raza municipiului Lugoj, ocazie cu care au constatat că lugojenii s-au comportat în marea lor majoritate foarte bine.

  Pentru a evita unele neplăceri a fost închis temporar Piaţa Obor, care se va redeschide în data de 11 august, dacă situația pandemică o permite.

  Primarul Francisc Boldea mulțumește pe această cale cetățenilor pentru felul în care au răspuns la solicitările autorităților de respectare a condițiilor de distanțare socială și vă roagă să purtați masca de protecţie, care este singurul și cel mai sigur mod de a vă proteja de virusul COVID-19.

  În încheiere vă reamintim că vă așteptăm la ștrand, unde temperatura apei din bazine este peste 25 de grade Celsius.