Relaţii cu publicul

Căutare în ştiri

Servicii ON-LINE

Primăria Lugoj

Consiliul Local

Documente publice

Urbanism

Buget local

Achiziţii Publice

Compartiment Investiţii

Evidenţa persoanelor

autorizatii trafic greu

Compartiment Mediu

Protecţie civilă

Poliţia locală

Casa de Cultură

Despre oraş

Alte informaţii

Conducere

Primar: Alexandru - Claudiu Buciu

Administrator Public: Anca Oprea - Micșa

Data naşterii:

1978

Naţionalitate:

română

Stare civilă:

căsătorită

Educaţie:

 

  Este absolventă de științe economice, licențiată în Finanțe - Contabilitate, cu aproape 20 de ani de experiență în domeniul privat, în marketing, achiziții, vânzări și management de proiect.

 

Experienţă profesională:

 

  Timp de 12 ani a ocupat mai multe funcții de conducere în cadrul unor companii multinaționale și locale.

  Experiența acumulată în domenii ca analiză bugetară, relații comerciale naționale și internaționale, negociere și managementul echipelor sunt doar o parte din abilitățile ce vor contribui la reclădirea unei administrații locale profesioniste.

  După mai bine de un deceniu petrecut în capitală, a decis sa revină în orașul natal, și să pună în slujba cetățenilor cunoștințele și abilitățile sale.

  • 2020 - Manager de proiect, Adeo Design
  • 2014 - 2017 Manager Comercial, Piastrelle Vest Design
  • 2011 - 2013 Manager de Proiect la nivel Internațional – Adeo Grup (deținător Leroy Merlin)
  • 2009 - 2013 Manager Achizitii – Leroy Merlin Romania
  • 2005 - 2009 Director Comercial – Romstal Ceramic
  • 2001 - 2004 Referent marketing, Mondial SA și Assa Abloy Romania

Viceprimar: Bogdan - Ștefan Blidariu

Data naşterii:

29.10.1979

Naţionalitate:

română

Stare civilă:

căsătorit

Educaţie:

  • 1994-1998: Liceul Teoretic "Tata Oancea" Bocșa, specializarea matematică-informatică;
  • 1998: Obținere Atestat profesional de ajutor-programator, operator tehnică de calcul;
  • 1998-2002: Universitatea Europeană "Drăgan" Lugoj – Facultatea de Drept, Licențiat în științe juridice al Universității din București – sesiunea IUNIE 2002;
  • 2002-2006: Universitatea Europeană "Drăgan" Lugoj – Facultatea de Științe Economice, Economist Licențiat al Universității de Vest din Timișoara – sesiunea IULIE 2007;
  • 2009: Obținere certificat de absolvire a programului de perfecționare "Manager în activitatea de turism" – CEDES Cercetare-Dezvoltare București;
  • 2013: Obținere certificat ECDL – European Computer Driving Licence;
  • 2020: Obținere certificat de absolvire a programului de perfecționare "Managementul administrației publice locale" – Institutul Național de Administrație București;

Experienţă profesională:

  • 04.11.2020 – prezent: Viceprimar al Municipiului Lugoj;
  • 18.04.2016 – 04.11.2020: Director executiv la S.C. Agromec Lugoj S.A.;
  • 02.12.2010 – 18.04.2016: Șef serviciu la C.J.P. Timiș – Șeful Casei Locale de Pensii Lugoj;
  • 01.07.2002 – 02.12.2010: Director oficiu juridic la S.C. Agromec Lugoj S.A.;
  • 01.07.1999 – 01.07.2002: Operator tehnică de calcul la S.C. Agromec Lugoj S.A..


Secretar General Municipiu: Dan Ciucu

Data naşterii:

15 mai 1967

Naţionalitate:

română

Stare civilă:

căsătorit

Educaţie:

  • 2006 - 2007 Universitatea Europeană Drăgan, Lugoj - Masterat în ȚManagementul administraţei publiceȚ
  • 2000 - 2001 Universitatea De Vest, Facultatea de Drept, Timişoara - Curs postuniversitar în "Administraţie publică"
  • 1992 - 1997 Universitatea Europeană Drăgan, Lugoj - Licenţă în "Drept"

Experienţă profesională:

  • 2008 - prezent - Secretar al Municipiului Lugoj
  • 1997 - 2008 - Şef Serviciu Administraţie Locală şi Juridic - Primăria Municipiului Lugoj
  • 1992 - 1997 - Serviciul Urbanism - Primăria Municipiului Lugoj
  • 1987 - 1992 - Prelucrător prin aşchiere - I.U.R.T.