Cazarea medicilor care lucrează cu pacienți infectați cu virusul COVID -19
Referitor la informațiile false apărute în mediul online privind cazarea medicilor care lucrează cu pacienți infectați cu virusul COVID -19, facem următoarele precizări.

În conformitate cu prevederile Ordonanței militare nr. 7 dar și ca urmare a solicitării primite din partea Spitalului Municipal ”Teodor Andrei”, Primăria Municipiului Lugoj a făcut încă de săptămâna trecută demersurile necesare pentru cazarea personalului medical din sistemul public sanitar pentru asigurarea repausului dintre ture sau gărzi. Informam astfel ca personalul medical menționat anterior are la dispoziție 8 camere la Hotelul ”Tivoli” din municipiul Lugoj unde se poate caza oricând consideră că este necesar. Menționăm că în acest moment sunt cazate două cadre medicale.

Atragem atenția persoanelor care răspândesc informații sau știri false, că acest lucru se pedepsește în conformitate cu prevederile Codului penal cu închisoare de la unu la 5 ani.