Comunicat funcționare farmacii timp noapte

  În urma solicitărilor primite din partea cetățenilor cu privire la programul de funcționare al farmaciilor pe timp de noapte, Primăria Municipiului Lugoj a făcut un demers către Biroul Executiv al Colegiului Farmaciștilor din județul Timiș prin care s-a cerut asigurarea permanentă a serviciului de gardă de noapte de către cel puțin una dintre farmaciile care funcționează în orașul nostru.

  Colegiului Farmaciștilor din județul Timiș a răspuns pozitiv și ni s-a comunicat că, începând cu data de 01.10.2021 se va organiza serviciul de noapte prin rotație, urmând să fie deschisă în fiecare noapte altă farmacie în intervalul orar 22.00 - 07.00.

  Programul cu farmaciile de gardă pe o anumită perioadă, va fi afișat la loc vizibil la sediul fiecărei farmacii, va fi disponibil pe pagina de internet a Primăriei Lugoj, fiind de asemenea, transmis prin e-mail către toate canalele de comunicare publică online și offline etc.

16.07.2021