Anunț „Curăţenia de toamnă”

  Primăria Municipiului Lugoj organizează în perioada 7 noiembrie 2022 - 8 decembrie 2022 prin Serviciul Public Sere si Zone Verzi, campania „Curăţenia de toamnă”, pe teritoriul municipiului, după cum urmează:

  • 7 – 18 noiembrie – Lugojul Român;
  • 21 noiembrie – 2 decembrie Lugojul German.

  Se va lucra inclusiv sâmbăta și duminica precum și în zilele de 30 noiembrie și 1 Decembrie.
  Cetăţenii vor scoate deşeurile vegetale în faţa imobilelor, în grămezi fără a fi legate cu sârmă. Se vor colecta doar deşeuri vegetale (resturi provenite din tăierea pomilor, a viţei de vie, etc.).
  Nu se colectează în cadrul acţiunii „Curăţenia de toamnă” materiale rezultate din construcţii și nici un alt fel de deșeuri în afară de deșeurile vegetale.
  Pentru informații suplimentare: telefon 0256 351902 - Serviciul Public Sere si Zone Verzi.