Manifestări de Ziua Copilului

  Vineri, 31 mai 2019, între orele 11.00-14.00, timp de 3 ore Parcul George Enescu se va transforma într-un spaţiu al distracţiei cu numeroase provocări şi surprize.

  Aproximativ 150 de elevi, profesori şi voluntari reprezentanţi ai mai multor instituţii şi asociații care au ca activitate principală educația non formală (Clubul Copiilor Lugoj, Asociația Smart Kreativ, Asociația FOA) și ai sponsorului Autoliv Romania SRL vor oferi câteva ore de distracţie, energie şi talent cu ocazia "Zilei Internaţionale a copilului".

  Activitățile se bucură de finanțare din partea Consiliului Local al Municipiului Lugoj.

  Pe aleile parcului la umbra arborilor vor fi răspândite mai multe ateliere la care copiii sunt așteptați să participe activ. La toate acestea se adaugă multe surprize dulci oferite de Autoliv Romania.

Programul activităților:

- 11,00 - 14,00 - Maşina Prieteniei – relaxare şi distracţie pentru toată lumea

- 11,00 - 14,00 – Photobus – maşina cu poze transformă cele mai fru moase momente în amintiri preţioase

- 11,00 - 12,00 – Bubble Station – un loc special amenajat pentru o feerie cu baloane de săpun

- 11,00 - 11,40; 13,30-14,00 – Spectacol Artistic Clubul Copiilor

- 11,40 – 12,20 – Musical „Hansel Şi Gretel”

- 12,30 - 13,40 – Lady Bubbles Show –un clown trăznit în balans pe role,o comedie cu multe instrumente muzicale şi un Super Show cu baloane de săpun.

În caz de vreme nefavorabilă activitățile se vor desfășura la Teatrul Municipal „Traian Grozavescu”.