TÂRGUL DE CRĂCIUN

  Ca în fiecare an, în pragul sărbătorilor de iarnă, ne pregătim cu bucurie pentru sărbătoarea sfântă, iar unele dintre cele mai frumoase momente sunt acelea pe care le trăim în ambianța de sărbătoare unde intrăm în atmosfera Crăciunului şi cumpărăm cadouri pentru a le oferi celor dragi.

  Anul acesta, Primăria Municipiului Lugoj, organizează în perioada 30 noiembrie 2019 – 08 ianuarie 2020, Târgul de Crăciun. La fel ca în ultimii ani și în acest an, cele 12 căsuțe de lemn achiziționate de municipalitate au fost amplasate în Piața J.C. Drăgan și vor găzdui comercianții cu oferte diversificate de cadouri.

  Iluminatul festiv de sărbători din Piața „Josif Constantin Drăgan” va funcționa în perioada 30 noiembrie 2018-13 ianuarie 2020.