UAT Municipiul Lugoj derulează proiectul “Consolidarea capacității analitice a Municipiului Lugoj prin creșterea transparenței, eticii și integrității referitoare la prevenirea corupției". Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă.

  Una dintre activitățile proiectului presupune realizarea unui sondaj a percepției publice asupra corupției.

  Chestionarul urmărește felul în care cetățenii municipiului Lugoj percep fenomenul corupției în urma interacțiunii cu Primăria Lugoj și cu alte instituții din subordinea acesteia, încercând să identifice, totodată, modalitatea în care ar putea Primăria să îmbunătățească calitatea serviciilor oferite.

  Chestionarul este anonim. El nu colectează date cu caracter personal, prin urmare vă rugăm să nu oferiți astfel de informații.

  Vă invităm să completați chestionarul la următorul link: