Căutare în ÅŸtiri

PoliÅ£ia locală

Despre oraÅŸ

ŞEDINȚA ORDINARĂ A CONSILIULUI LOCAL MUNICIPAL LUGOJ
Miercuri, 31 august 2016, de la orele 14.00, în Sala de Consiliu a Primăriei Municipiului Lugoj se va desfãșura ședința ordinarã a Consiliului Local Municipal Lugoj.

Pe ordinea de zi a ședinței sunt înscrise urmãtoarele:

I. Proiecte de hotãrâri privind:

1. Aprobarea Regulamentului de vânzare a locuințelor de tip ANL situate pe raza Municipiului Lugoj. Inițiator: Primarul Municipiului Lugoj.

2. Aprobarea Metodologiei de calcul a chiriei pentru locuințele de tip ANL situate pe raza Municipiului Lugoj. Inițiator: Primarul Municipiului Lugoj.

3. Aprobarea contului de execuþie al bugetului local pe trimestrul II al anului 2016. Inițiator: Primarul Municipiului Lugoj.

4. Transmiterea în folosințã gratuitã cãtre S.C. „Salprest” S.A. Lugoj a unui tocãtor – mãrunțitor crengi și resturi vegetale - Cippo 25. Inițiator: Primarul Municipiului Lugoj.

5. Desemnarea reprezentantului în Adunarea Generalã a Asociației de Dezvoltare Intercomunitarã Deșeuri Timiș (ADID Timiș). Inițiator: Primarul Municipiului Lugoj.

6. Completarea Comisiei de cenzori la S.C. „Salprest” S.A. Lugoj. Inițiator: Primarul Municipiului Lugoj.

II. Probleme ale Comisiilor de specialitate.

III. Diverse.

25.08.2016