Gala sportului lugojean

  Consiliul Local Municipal Lugoj şi Primăria Municipiului Lugoj vă aduc la cunoştinţă că joi 22.12.2022, ora 17.00, la Sala de sport Ioan Kunst Ghermănescu, va avea loc festivitatea de premiere a sportivilor şi antrenorilor care au obţinut rezultate deosebite în anul 2022.
  Conform Regulamentului de premiere al sportivilor şi antrenorilor, aprobat prin HCL nr. 39/28.02.2007, cu modificările ulterioare, vor fi premiaţi 107 de sportivi şi 24 antrenori de la C.S.Ş. Lugoj, C.S.M. Lugoj, C.S.H.F. „Maraton ’93” Lugoj, CS Moto Extrem Lugoj și Voința Lugoj care au obţinut performanţe deosebite în competiţiile naţionale şi internaţionale.
  Suma totală alocată în acest sens de Consiliul Local Municipal Lugoj este de 138.650 lei.