Invitaţie la petrecerea Revelionului în aer liber

  Primăria Municipiului Lugoj împreună cu Casa de Cultură a Municipiului invită toţi lugojenii care doresc să treacă în noul an într-o atmosferă de muzică şi voie bună să petreacă Revelionul în aer liber. Evenimentul va avea loc pe platoul din faţa Casei de Cultură a Sindicatelor unde va fi montată scena nouă. Artiştii invitaţi în acest an vor încerca să creeze o atmosferă specială la cumpăna dintre ani.   Petrecerea Revelionului 2019 – 2020 va începe pe 31 decembrie, la ora 22:30 şi se va prelungi până după miezul nopţii. Programul evenimentului este următorul:
  • 22.15 – DJ LUC!AN
  • 22.45 – AR'MA & Friends
  • 23.15 – Desperado
  • 24.00 – Foc de Artificii
  • 00.10 – DJ Silviu
  DJ Luc!an şi DJ Silviu sunt lugojeni, membri ai proiectului Electric Field. Hip-Hop-erul Ar'Ma va susţine un concert pe post de mini lansare de album alături de trupa Smoke Flow şi invitaţii lui surpriza din proiectul Hip Hop Lugoj.
  Capul de afiş al petrecerii de Revelion este binecunoscuta trupa de country rock Desperado.
  Organizatorii vă urează tradiţionalul La Mulţi Ani! cu speranţa ca spectacolul de la trecerea dintre ani să fie unul reuşit şi audienţa cât mai numeroasă.