Primăria Municipiului Lugoj este preocupată de situația persoanelor vârstnice de pe raza municipiului
  Primăria Municipiului Lugoj desfășoară prin intermediul Direcției de Asistență Socială Comunitară o serie de activități menite să vină în sprijinul persoanelor vârstnice de pe raza municipiului.

  Astfel la Cantina de Ajutor Social continuă pentru categoriile de persoane fără venit sau cu venituri reduse aflate în evidențe oferirea mesei de prânz și a cinei. Pentru persoanele vârstnice, beneficiare ale Centrului rezidențial „Sf. Nicolae” activitățile obișnuite (masă și cazare) continuă.

  De asemenea, pentru a veni în sprijinul pesoanelor vârstnice (peste 65 ani) care locuiesc singure și se află în imposibilitatea de a se autoaproviziona cu produse alimentare sau de igienă, Primăria Municipiului Lugoj prin Direcția de Asistență Socială Comunitară pune la dispoziție un număr de telefon la care acestea pot solicita ajutorul în vederea aprovizionării cu aceste produse:

Tel. 0256 329 961 – Luni –Vineri, între orele 8.00-16.00

Prof. ing. Francisc Boldea