Proiectul "Iată, vin colindătorii"

  Anul acesta, Primăria Municipiului Lugoj, în parteneriat cu Poliția Locală au împărțit timp de 5 zile, 750 de pachete, tuturor copiilor care au participat la proiectul "Iată, vin colindătorii!".

  Ajuns la cea de-a doua ediție, acest proiect își propune să păstreze vii tradițiile și obiceiurile locului și în același timp, prin cadourile dăruite, moșul își propune apropierea copiilor de lumea cărților, deoarece odată ce copiii încep să citească li se deschide o lume cu totul nouă.

  Grupul de impact a cuprins aproape 4000 de persoane, iar cei care au făcut posibilă această misiune a moșului sunt părinții, cadrele didactice, echipa de proiect din Primăria Municipiului Lugoj, Poliția Locală Lugoj, precum și colaboratorii din partea Editura Litera.

  Sărbători Fericite!