Program încasări impozite şi taxe
  Primăria Municipiului Lugoj, prin Direcția Venituri vă informează că începând cu data de 08.01.2024 se poate încasa doar taxe fară debit (taxă contravaloare CI, taxă judiciară de timbru) și amenzi.

  ÎNCASAREA IMPOZITELOR ȘI TAXELE LOCALE ATÂT ÎN CEEA CE PRIVEȘTE OBLIGAȚIILE DE PLATĂ RESTANTE CÂT ȘI OBLIGAȚIILE AFERENTE ANULUI 2024, VA FI DISPONIBILĂ ÎNCEPÂND CU DATA DE 10 IANUARIE 2024.

  Precizăm pe această cale că termenele de plată scadente pentru impozitele și taxele locale sunt:
  - 31 martie 2024
  - 30 septembrie 2024

  Atât persoanele fizice cât și persoanele juridice care au obligația de plată a impozitelor și taxelor locale la Primăria Lugoj au următoarele posibilități de plată:
  • În numerar sau cu cardul la casieria Primăriei Lugoj
  • Plată on-line (internet) - site-ul Ghişeul Virtual de Plăţi - www.ghiseul.ro
  • Prin ordin de plată, se poate realiza la orice bancă, specificând pe documentul de plată următoarele:
   - datele de identificare ale Municipiului Lugoj (CUI: 4527381) - beneficiar
   - denumirea impozitului şi contul IBAN deschis la Trezoreria Lugoj
   - datele de identificare ale contribuabilului.

  Pentru plata integrală a impozitului pe clădiri, teren, mijloace de transport, datorat de persoanele fizice și persoanele juridice (cu excepția persoanelor juridice care achită obligația de plata la ghișeele Primăriei prin numerar sau P.O.S), pentru întreg anul 2024, până la data de 31 martie a anului 2024, se acordă o bonificație de 10%.

  Programul zilnic de încasare este următorul:
  Luni, Marți, Joi : 8.00 - 16.00
  Miercuri : 8.00 - 16.00, 16.15 - 18.00