Căutare în ÅŸtiri

PoliÅ£ia locală

Despre oraÅŸ

?EDIN?A ORDINAR? A CONSILIULUI LOCAL MUNICIPAL LUGOJ
Joi, 31 august 2017, de la orele 14.00, în Sala de Consiliu a Prim?riei Municipiului Lugoj se va desf??ura ?edin?a ordinar? a Consiliului Local Municipal Lugoj.
Pe ordinea de zi a ?edin?ei sunt înscrise urm?toarele:
I. Proiecte de hot?râri privind: 1. Modificarea articolului 2 din HCL nr. 67 din 27.04.2017 privind aprobarea criteriilor ?i a metodologiei de încadrare a terenurilor situate în intravilanul Municipiului Lugoj, în categoria terenurilor neîngrijite, în vederea major?rii impozitului pentru aceste terenuri. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. 2. Aprobarea men?inerii liniei de credit contractat? de c?tre S.C. " Salprest" S.A. de la Alpha Bank România - Agen?ia Lugoj. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. 3. Numirea membrilor Comisiei de cenzori la S.C. “SALPREST ” S.A. Lugoj. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. 4. Numirea membrilor Comisiei de cenzori la S.C. “MERIDIAN 22” S.A. Lugoj. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. 5. Aprobarea costului mediu lunar de între?inere ?i a contribu?iei p?rin?ilor/reprezentan?ilor legali pentru copiii care frecventeaz? cre?ele din subordinea Direc?iei de asisten?? social? comunitar? în anul ?colar 2017 – 2018. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. 6. Aprobarea Regulamentului de organizare ?i func?ionare al Serviciului social “Centrul de zi pentru copii afla?i în situa?ie de risc de separare de p?rin?i ” localitatea M?guri, municipiul Lugoj din cadrul Direc?iei de asisten?? social? comunitar? Lugoj. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. 7. Conferirea titlului de „Cet??ean de onoare” al municipiului Lugoj mezzosopranei Aura Twarowska. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. 8. Aprobarea organigramei ?i a statului de func?ii ale Muzeului de istorie ?i etnografie din subordinea Consiliului Local al Municipiului Lugoj. Ini?iator: Primarul Municipiului Lugoj. II. Probleme ale Comisiilor de specialitate. III. Diverse.
24.08.2017