PROGRAM FESTIVALUL INTERNATIONAL LUGOJ CLASIC 6 18 iunie 2017

6 iunie, ora 19:00, Casa Bredicenilor Deschiderea oficial? a celei de a 2-a edi?ii a FILC Vernisaj de fotografie Oana Stoian Recital chitara Horea Silvio Cri?ovan 7 iunie, ora 19:00, Sinagoga neolog? Recital de muzica n limba ebraic? Grupul ProDeo, Arad Recita Roxana Morun, TVR 8 iunie, ora 19:00, Sala Teatrului Traian Grozavescu Recital n memoriam Tiberiu Brediceanu/140 de ani de la na?tere Aura Twarowska - mezzosopran? Manuela Iana Mih?ilescu - pian Prezint? Dr. Cosntantin Tufan Stan 9 iunie, ora 12:00, Teatrul Traian Grozavescu Teatrul pentru copii ?i tineret Merlin, Timi?oara INIMA DE PIATR? 10 iunie, ora 19:30, Catedrala Greco-Catolic? Recital de Muzica Instrumental? West Brass Quintet/Timi?oara 11 iunie, ora 11:00, Teatrul Traian Grozavescu Recital instrumental Florin Paul - vioara (Germania) Sorin Dogariu - pian 12 iunie, ora 18:00, Cinema Bela Lugosi Lansare de carte organizat? de Biblioteca Municipal? Autor preot prof. dr. Vasile Munteanu - Biserica monument istoric "Adormirea Maicii Domnului " din Lugoj - 250 de ani de la sfin?ire 13 iunie, ora 19:00, Casa Bredicenilor Nicolae Ghinea "Eugen Gangan, Omul si Actorul..." Teatrul Kamin' (Fran?a) 14 iunie, ora 19:00, Universitatea Europeana Dr?gan Cantul coral, Certitudine Lugojan? Corul Armonii al ?colii Gimnaziale de Muzic? Filaret Barbu, dirijor Claudia Cretiu Corul Ion Vidu al Casei de Cultura a Municipiului Lugoj, dirijor Lucian Onita Prezentare de carte C. Tufan Stan "Ion Vidu, doinitorul Marii Uniri" 15 iunie, ora 18:30, Casa Bredicenilor Teatrul Aualeu, Timi?oara HUOOOOO!!! 16 iunie, ora 12:00, ?coal? Gimnazial? de Muzic? Filaret Barbu Concert vocal - instrumental Tineri muziceni lugojeni Camerata Lugosiensis, dirijor prof. Constantin Tufan Stan 17 iunie, ora 19:00, Biserica Baptista Harul Sear? de Muzic? Sacr? Veronica Anusca (Opera Nationala Bucure?ti), Diana Chiril? (Opera Na?ional? Romn? Timi?oara), Adriana Sirbu (Filarmonica Banatul), Diana Bradean (Filarmonica Banatul), Liviu Indricau (Opera Na?ional? Bucure?ti), Remus Alazaroae (Opera Na?ional? Romn? Timi?oara), Daniel Zah (Colegiul Na?ional de Muzic? Ion Vidu), Dan Indric?u (Opera Na?ional? Bucure?ti), Corul ?i Orchestra Harfa lui David - dirijor Marius Lazarescu 18 iunie, ora 11:00, Biserica Reformat? Recital vocal instrumental Simona Negru - soprana Anna Maria Popan vioar? Silviana Cirdu - org? 18 iunie, ora 19:00, Muzeul de Istorie, Etnografie ?i Art? Plastic? Lugoj nchiderea Festivalului Prezentare costume folclor contemporan, atelier Luciana Matei Recital instrumental Andreea Chira nai (Austria) Adrian Gaspar pian (Austria)
06.06.2017