Paul Grafendorf primește Cheia Orașului
Vineri, 19 mai, de la ora 18.00, n Sala de Consiliu a Primăriei Municipiului Lugoj va avea loc ședința festivă a Consiliului Local al Municipiului Lugoj prilejuită de nmnarea distincției Cheia Orașului, domnului Paul Grfendorf, membru al Clubului Rotary Mulhausen din Germania.

Paul Grafendorf depune de 24 de ani eforturi neobosite de ajutorare a unor instituții sociale, de nvățămnt și a Spitalului Municipal Dr. Teodor Andrei din Lugoj și n mod direct unor lugojeni aflați n nevoie.

La festivitate sunt invitate personalități locale, membri ai cluburilor Rotary din Lugoj și Mulhausen și reprezentanți ai instituțiilor lugojene care au beneficiat de proiecte caritabile inițiate de domnul Paul Grafendorf.