Anunț
Primăria Municipiului Lugoj anunță că, n perioada 23 mai - 5 septembrie activitatea Pieței Obor n actuala locație va nceta. n această perioadă aici se vor desfășura lucrările din cadrul unui amplu proiect de reabilitare și modernizare inițiat și derulat de către municipalitate. n perioada 23 mai - 5 septembrie, activitățile din Piața Obor se vor muta provizoriu pe strada Traian Vuia, pe terenul de sport și de antrenament de la fostul Centru Hipic. Locația beneficiază de instalație de apă și toalete ecologice. Parcarea autoturismelor se va face pe strada Traian Vuia, pe partea dreaptă, pe terenul situat vis a vis de fostul Centru Hipic. Municipalitatea adresează pe această cale cetățenilor mulțumiri pentru nțelegere și i invită la toamnă ntr-o Piață Obor la standarde moderne care va oferi condiții civilizate de desfășurare a activității.