Căutare în ÅŸtiri

PoliÅ£ia locală

Despre oraÅŸ

Festivalul în aer liber "Rock pe 2 Ro?i" la cea de-a 6-a edi?ie

Clubul de motocicli?ti Road Patrol MC Lugoj în colaborare cu Casa de Cultur? a Municipiului Lugoj ?i cu sprijinul Prim?riei Municipiului Lugoj, organizeaz? în perioada 30 iunie - 2 iulie 2017, a ?asea edi?ie a festivalului în aer liber "ROCK PE 2 RO?I", cu participarea mai multor forma?ii de renume din ?ar?.

Dup? succesul edi?iilor precedente, Road Patrol MC Lugoj invit? din nou to?i iubitorii de muzic? bun? la o nou? edi?ie "Rock pe 2 Ro?i" pe baza sportiv? a fostului Liceu Agricol de pe Calea Timi?oarei - km3.

Participan?ii sunt astepta?i înc? de vineri ?i indiferent c? sosesc pe motociclete, biciclete, scutere sau pe jos, îi aÈ™teaptă un program atractiv cu multe surprize, locuri de campare decente ?i bineîn?eles mult? bere rece.

Trupele participante din acest an sunt: Kempes, Ska-nk, Krepuskul, Outstorm, Fazz, An Theos, Mist, Gothic, Voxter, Wild Child, For The Wicked, ?i Ka Gaia An

Sâmb?t?, 1 iulie, în jurul orei 11:00 va avea loc parada vehiculelor pe 2 ro?i. Convoiul de motocicli?ti va pleca de la locul festivalului în frunte cu dl. Primar Francisc Boldea, pe traseul: Prim?rie, Podul de Fier, Catedral?, Mol, Catedral?, str.Bucegi, Podul de Beton, Universitate.

Dup? parad?, participan?ii sunt invita?i la o tur? de relaxare pe 2 ro?i în împrejurimile Lugojului, iar după-masă la concursuri tematice cu premii consistente.

Printre concursuri, surprize ?i bere rece, membrii Clubului Archery din Lugoj, vor face spectacol prin demonstra?ii de tir cu arcul.

Ziua se va încheia cu concerte ?i cu extragerea câ?tig?torului marelui premiu - o motociclet? Honda VF de 1000 cmc oferit? la tombol? de c?tre organizatori.

Pe perioada festivalului se asigur? transport gratuit de la prim?rie la loca?ie între orele 16:00-22:00 din or? în or?.

Clubul Road Patrol MC este o asocia?ie f?r? scop lucrativ, cu personalitate juridic?, apolitic?, îfiin?at? oficial în anul 2001, cu filiale în Timi?oara, Lugoj ?i Hunedoara ?i organizeaz? de 15 ani întruniri motociclistice cu participarea unor forma?ii rock autohtone, care s-au dovedit de succes ?i care atrag anual mii de participan?i.

Adresele oficiale ale evenimentului sunt:

Mai multe informa?ii la tel : 0724 594 014

22.06.2017