Primarul Municipiului Lugoj, prof. ing. Francisc Boldea se întâlneşte cu Primul Ministru al României, Ludovic Orban şi cu Preşedintele Camerei Deputaţilor, Marcel Ciolacu
  Marți, 9 iunie 2020, ora 10.00 la Palatul Victoria va avea loc întâlnirea Primului Ministru al României cu membrii Comitetului Director al Asociației Municipiilor din România (AMR), organism din care face parte și Primarul Municipiului Lugoj, Francisc Boldea. La întâlnire vor participa și: Ion Ștefan - Ministrul Lucrărilor Publice, Dezvoltării şi Administraţiei, Florin Câțu – Ministrul Finanțelor Publice, Marcel Boloș – Ministrul Fondurilor Europene și Violeta Alexandru – Ministrul Muncii și Protecției Sociale precum și Președinții ANAF și ANAP.

  În aceeași zi, de la orele 14.00, la Parlamentul României, Comitetul Director al AMR se întâlnește cu Marcel Ciolacu, Președinte al Camerei Deputaților. La întâlnire vor fi prezenți și președinții comisiilor de buget - finanțe și administrație – publică din Camera Deputaților.

  Pe agenda întâlnirilor se află teme propuse de reprezentanții Asociației Municipiilor din România.

04.06.2020