Căutare în ÅŸtiri

PoliÅ£ia locală

Despre oraÅŸ

CLARIFICÃRI CU PRIVIRE LA VECHEA CAZARMÃ A ARTILERIEI DIN MUNICIPIUL LUGOJ
Primãria Municipiului Lugoj face câteva precizãri ca urmare a aticolului publicat pe site-ul Redeșteptarea online în data de 15 februarie 2017, cu titlul ’’Ca la noi la nimeni! Construim magazine și ne dãrâmãm istoria’’.

Cazarma care face subiectul articolului menționat anterior este proprietate privatã și nu aparține domeniului public sau privat al municipiului Lugoj.

Existã o solicitare pentru eliberarea unui Certificart de Urbanism pentru realizarea unui Supermarket pe acea locație.

Acest certificat se va elibera în conformitate cu prevederile legale și cu solicitarea tuturor avizelor necesare, conform legii.

În acest moment nu existã o Autorizație de Desființare a construcțiilor vechii cazãrmi. O astfel de autorizație va putea fi eliberatã doar dupã întocmirea unui PUZ, care sã conținã aceastã prevedere și care va fi supus dezbaterii publice și aprobãrii Consiliului Local Municipal Lugoj.

17.02.2017