Căutare în ÅŸtiri

PoliÅ£ia locală

Despre oraÅŸ

Se deschide Orăşelul Copiilor

Primăria Municipiului Lugoj, prin Serviciul Administrarea și Întreținerea Domeniului Public a efectuat în ultima perioadă pregătirile pentru a putea oferi copiilor posibilitatea de a petrece timpul liber la cele două Orăşele ale Copiilor din municipiu.

Astăzi, 19 aprilie, dacă vremea va fi favorabilă se deschide Orășelul Copiilor situat în parcul „George Enescu”. Copiii sunt aşteptaţi să se bucure de locul de joacă de luni pana vineri între orele 16.00 şi 21.00, iar sâmbăta si duminica între orele 11.00 şi 21.00, cu excepţia zilelor când vremea este nefavorabilă.

Luni, 25 aprilie 2016, la ora 16.00 se va deschide și cel de-al doilea Orăşel al Copiilor, care este amenajat în spațiul fostei grădini de vară Concordia și care va funcționa după același program.

În cele două spații de joacă sunt amplasate jocuri gonflabile moderne care respectă ultimele standarde de siguranţă în domeniu.

19.04.2016